м. Рівне, вул Ст. Бандери, 56/26
(0362) 63-69-40, (093) 827-46-37,
(050) 371-58-88, (067) 354-40-01
e-mail: life_tour@mail.ru
skype - life_tour.rivne
English Українська Russian


Круїзи

 

Це пригода!!!! Коли корабель, немов прекрасний білосніжний острів, велично рухається по водній поверхні, коли поряд, змінюючи один одного, пропливають чудові загадкові береги. Навіть у досвідченого і вимогливого мандрівника замре на секунду серце, взяте в полон чарами морських пейзажів.

Де ще за тиждень можна побачити стільки ж країн і міст, скільки відвідаєте Ви під час круїзу? На суші мандрівник обмежений дорогами, розум його зайнятий насущним клопотом, і чудеса вислизають із виду, як вередливі красуні, не нагороджені увагою в першу мить своєї появи.


Як вибрати круїз

Тривалість

Скільки днів Ви хочете провести в круїзі? Одним подобається насолоджуватися круїзом два тижні і більше, невпинно переживаючи враження від безперервної зміни країн і міст, отримуючи щодня нові враження на новому місці. Інші вважають, що краще провести на борту лайнера один тиждень, а потім ще деякий час відпочивати в готелі на березі, поєднуючи досить інтенсивну круїзну програму з розслабляючим  відпочинком на пляжі. Круїзи бувають дуже короткі (по типу туру вихідного дня), стандартно 7 ночей/ 8днів, 10 ночей, 12, 14, 20 і більше.

Регіон плавання

 

Визначаємося з маршрутом поїздки. Треба розуміти, що якщо морський круїз починається, для прикладу, в Барселоні, то екскурсії на борту пропонуватимуться, починаючи з наступного порту. Саму ж Барселону Ви у рамках цього морського круїзу не бачите. Більше того за 2-4 години до відходу  круїзного лайнера, як правило, Вам необхідно реєструватися на борту. Якщо все ж в пункті початку морського круїзу хочеться провести деякий час, подивитися щось більш менш детально, та і просто не ризикувати через можливі затримки рейсу ми рекомендуємо запланувати авіапереліт напередодні відходу круїзного лайнера, або як мінімум дуже раннім вранішнім рейсом. Деякі міста вартують того, щоб витратити на них 2-3 дні, а для далеких маршрутів взагалі доцільно планувати повноцінну докруїзну програму - ну коли ще зберетеся, приміром, на Ігуасу або в Ріо? А з морським круїзом навколо Південної Америки заразом дуже цікаво і добре.

 

 

Морські круїзи по Південно-Східній Азії, Австралії і Новій Зеландії, круїзи по Індійському океану припускають докруїзну і післякруїзну програму. Без неї можна, але з нею враження набагато повніші. Після того, як Ви визначитеся який варіант Вам більше підходить, ми радимо вибрати міста і країни, які Ви хотіли б відвідати в першу чергу. Розділяємо маршрути по регіонах. До прикладу, Вас вабить схід…Ви можете обрати круїз Перською затокою (ОАЕ – Оман – Бахрейн), або ж круїз Червоним морем (Єгипет – Ізраїль – Йорданія), або обрати більш віддалений, але від того не менш бажаний і захоплюючий маршрут на далекий Схід, Південно – Східну Азію (Сінгапур – В’єтнам -  Тайвань – Гонконг – Китай)…Кариби, Індійський океан, Південна Америка, Прибалтика, Скандинавія, Середземномор’я…А може, Ви давно мрієте про кругосвітню подорож?..

 

Лайнер

 

Наступним кроком на Вас чекає захоплююче заняття - знайти свій лайнер! Ми пропонуємо туристам величезний вибір круїзних лайнерів від 3* до 6* зірок, серед яких можна завжди знайти відповідний варіант, виходячи з будь-якого бюджету і будь-яких переваг.
 
Отже, про круїзні компанії і круїзні лайнери. У нашому розумінні, тут все ж бажано або чітко розуміти свої очікування або мати хоч би мінімальний досвід відпочинку в морських круїзах. Річ у тому, що і судна, і підходи до обслуговування на борту і до того на чому круїзна компанія робитиме акцент, сильно різниться. Почнемо з круїзних компаній.
Потрібно розуміти, що вибір круїзної компанії - насправді і вибір харчування, стилістики шоу програм і анімації на борту лайнера, вікового складу інших пасажирів, стилістики оточення інтер'єрів і, врешті-решт, ціни на морський круїз. Ми переконані, що для кожного випадку оптимальний вибір абсолютно конкретних круїзних компаній.

Круїзні компанії бувають декількох класів: економ, стандарт, преміум і люкс. Круїзні лайнери, у свою чергу, заслуговують на обговорення. По-перше, обговорюється розмір і рік побудови судна. Це цілком розсудливо, бо розмір, у свою чергу визначає інфраструктуру круїзного лайнера, а рік будови часто дає можливість припустити його технічний стан. Тому в класі економ ми бачимо судна менші, зі стажем і без великих можливостей. Стандарт і преміум порадує гігантськими лайнерами, що везуть одночасно до 5500 чоловік, а ось клас люкс круїзних лайнерів часто дивує необізнаних - адже лайнери тут невеликі, якихось ексклюзивних можливостей не надають. Але на таких судах буде абсолютно інший сервіс, харчування і абсолютно особливий перелік того, що входить у вартість морського круїзу. Деякі круїзні компанії  наприклад, пропонують навіть берегові екскурсії.

До Ваших послуг безкоштовно усі розважальні програми на борту лайнера, користування палубним інвентарем і спортивним устаткуванням, включаючи басейни, а також плавзасобами для посадки і висадки в портах, де лайнер не причалює до пристані. Додатково часто оплачуються портові і паливні збори (при бронюванні). Завжди окремо оплачуються індивідуальні послуги типу масажу або перукарні. Додатково і екскурсії в портах заходу на більшості морських круїзів, окрім морських круїзів класу люкс. Чайові персоналу на морських круїзах найчастіше оплачуються безпосередньо в круїзі і включаються у Ваш бортовий рахунок, але в деяких круїзних компаніях їх можна заплатити на етапі бронювання, якщо так зручніше.

Третій аспект - це ціна морського круїзу. Звертайте увагу на те, що входить в ціну Вашого круїзу і що Вам доведеться оплачувати додатково до поїздки або на місці. Звертайте увагу на коментар в детальному описі круїзу! Якщо Ви їдете з дітьми, зверніть увагу на те що на деяких круїзних компаніях вони подорожують безкоштовно до 18 років. Найчастіше в ціну морського круїзу входить все харчування (повний пансіон, включаючи в каюті), але не напої або тільки вода, чай і звичайна кава. Крім того, майже на кожному круїзному лайнері є один або декілька альтернативних ресторанів, які мають на увазі оплату, - за бронювання столика або за їжу по меню.

Ми впевнені, що розчарованим не залишиться ніхто - ні любителі економічних турів, для яких важливо поєднати "ціну - якість", ні люди,  які звикли за свої гроші отримувати найвищий рівень сервісу, який, до речі, практично неможливо не отримати, відпочиваючи в готелі на березі моря.

Тип проживання

 

 

Вибравши варіант відпочинку, маршрут і лайнер необхідно вибрати каюту, враховуючи кількість учасників Вашої компанії.

Загальне правило для всіх морських круїзів - чим вище палуба, тим дорожче, ще іноді каюти на носі і кормі дешевше за каюти в центральній частині лайнера. Крім того, є різниця в оснащенні каюти. Категорій кают на круїзному лайнері велика кількість, проте усі вони підрозділяються на 4 основні види: внутрішні каюти (без вікна), світлі каюти з вікном, каюти з балконом і сьюти.
Внутрішні каюти на лайнері завжди найекономічніші. Якщо Ви плануєте проводити свій морський круїз активно, багато часу знаходитися на березі або прогулочних палубах, повертаючись в каюту тільки спати, то наявність або відсутність вікна не принципова.
Якщо Вам некомфортно в абсолютно закритому просторі, і Ви звикли, що природне світло обов'язково має бути в приміщенні, але більшого від каюти все ж не вимагається, каюта з вікном - хороший вибір. В даному випадку потрібно зрозуміти, де каюта на лайнері розташована. Вікно може представляти собою невеликий ілюмінатор, коли каюта розташовується в корпусі судна. Або це дійсно велике вікно, що вбільшості  випадків виходить на палубу для прогулянок, де часто проводять час інші туристи, що найчастіше означає для Вас запнуті штори. Усі каюти з вікном або без вікна на круїзному лайнері зазвичай одного метражу і оформлення.
Наступний вид - каюти з балконом. Це дійсно інший рівень комфортності подорожі. Бо морські круїзи - передусім спосіб залишитися наодинці з морем, сонцем, вітром. На палубі для прогулянок лайнера завжди є люди, не факт що Вам завжди захочеться компанії. Іноді так приємно вранці прокинутися і прямо як є, в халаті і тапочках, поснідати під плескіт хвиль, коли легкий теплий вітерець грає волоссям, позасмагати, почитати книгу, або випити келих мартіні на заході, коли втомлене сонце ось-ось пірне в хвилі горизонту. Це Ваш власний шматочок абсолютно унікальної романтики, що сильно впливає на загальне враження від морського круїзу. До того ж зі свого балкона зручніше спостерігати за особливо величною подією в морському круїзі - входом лайнера в гавань або виходом з неї. Особливо красивий вхід у Венецію. На Норвезьких фьордах і інших панорамних круїзах балкон теж дуже корисний.

Якщо ж хочеться подорожувати на морському круїзі з особливим комфортом - ласкаво просимо в сьюти. Їх на будь-якому круїзному лайнері знайдеться декілька видів. Відрізняються ці каюти, звичайно, розміром і обстановкою, розташовані в найкращих найзручніших місцях круїзного лайнера. Що ж до оснащення - чого тільки не пропонує сучасний круїзний флот! На круїзних лайнерах компанії NCL, наприклад, існують навіть так звані Garden Villa - особливі зони близько 400 метрів, де окрім всіляких зручностей є навіть власний садок і басейн. У ціну сьютів включається, як правило, цілий ряд преференцій, часто окреме від загальної маси пасажирів круїзного лайнера харчування, іноді послуги дворецького, спеціальні клуби, салони на борту і гарантовано особливе відношення персоналу. Бронювати сьют має сенс, коли Ви звикли до високого рівня сервісу і комфорту, з іншого боку Вам подобаються морські круїзи на великих круїзних лайнерах з багатою інфраструктурою і цікавим життям на борту. Та і з можливим закачуванням на великому круїзному лайнері комфортніше.

На морських круїзах класу люкс представлені зазвичай тільки сьюти, а теплоходи там невеликі - вважається, що таким чином досягається вища якість обслуговування і деяка камерність.  При виборі каюти також звернете увагу і на те, які приміщення і служби круїзного лайнера розташовуються над Вашою каютою. Приміром, якщо Ви не хочете бути стурбовані шумом і метушнею вечірнього життя, то краще, коли над каютою розташовані не ресторан або дискотека.

Незалежно від того, яку категорію каюти Ви вибрали, можете бути впевнені в тому, що отримаєте найвищий рівень комфорту і сервісу.

Наземне обслуговування і візування

 

Купуючи круїз, не забудьте про екскурсії. На кораблі Ви зможете купити екскурсійні програми на іноземних мовах (основні європейські мови). Якщо Ви хочете взяти участь в екскурсіях з російськомовним гідом за умови наявності таких у вибраному круїзі, ми радимо забронювати їх заздалегідь, не пізніше, ніж за 2 тижні до початку круїзу.

Такі можливості надаються круїзними компаніями. В першу чергу це Costa Cruises. Ви вибираєте чи приєднуватися до російської групи, там, де вона є і відповідно до групових екскурсій, які купуються, як правило, до від'їзду. Вартість їх буде вища, ніж корабельних, але нижче за індивідуальних. Або замовляти індивідуальну екскурсійну програму. Рецепту на усі випадки життя немає. Деякі круїзні порти цікаві, передусім, з природної, пейзажної точки зору.

І там відсутність російського гіда відчувається менше. Є місця, де групові російські екскурсії - хороший і правильний вибір. Наприклад, в круїзі по Південно-східній Азії Ви, швидше за все - принаймні, вперше - поїдете дивитися саме те що дивитися прийнято: Велику китайську стіну в Пекіні, Імператорський палац в Бангкоку і так далі. Але в даному випадку буде цікаво послухати екскурсію на рідній мові. Чом би не заощадити, коли на морському круїзі на Вашу дату є російська група (це завжди спеціально зазначено)? Та і в ряд визначних місць вхід групі організувати простіше, ніж індивідуалам. Там де Ви вже, можливо були і якщо є можливість, не залежати від цілої групи (а значить побачити більше і саме те, що Вам цікаве), індивідуальні екскурсії прийнятніші.

Ще одна важлива деталь - пляжний відпочинок до або після круїзу. До таких програм, що складаються з морських круїзів і розміщення в готелі на курорті, частенько є можливість підстикувати прямий і недорогий чартерний переліт. Деякі круїзні компанії також пропонують круїз-тури з пакетним перельотом і пляжним відпочинком до або після морського круїзу. Насправді, якщо Ви дуже втомилися, чи зможете Ви насолоджуватися новими враженнями від морського круїзу? Іноді є сенс полежати у басейні, пожити спокійним життям декілька днів і нікуди не бігти. Після невеликої паузи Ви інакше сприймите і екскурсії, і шоу - програми в морському круїзі. Знову ж таки добре сприймаються круїз-тури по Середземномор'ю, по Карибських островах, Канарам і ін., коли відпочинок планується після круїзу. Свою частину вражень Ви отримали, але хочеться ще вдосталь накупатися, належатися на пляжі.

Єдине, що тут слід враховувати - сервіс на борту круїзного лайнера буде в більшості випадків кращим, ніж в готелі аналогічної зоряності. Тому щоб не погіршувати враження від поїздки в цілому і від морського круїзу, готель краще вибирати на зірку вище, ніж круїзний лайнер.

Останні штрихи - трансфери, що зв'язують елементи Вашої подорожі в єдину програму. Уточніть, чи є можливість замовити груповий трансфер, це зручно і економічно, особливо коли він далекий, як наприклад, в морських круїзах з Чівітавекк’ї (2,5 години до Риму). У деяких портах посадки зручніше скористатися таксі. Індивідуальний трансфер найбільш комфортний в більшості випадків, хоча і коштує трохи дорожче. Подумайте чи не буде зручно поєднати екскурсію по місту з трансфером. Як правило, вартість екскурсії від того, де туристів забирають і куди відвозять, залежить несуттєво..

Отже, резюмуємо. Найчастіше при бронюванні морських круїзів зустрічаються наступні складові: сам морський круїз і екскурсійна програма в ньому, авіапереліт, докруїзна і післекруїзна програми, пляжний відпочинок до або після круїзу, трансфери. Страхування на морських круїзах стандартне як для будь-якої зарубіжної поїздки.

Окремим пунктом хочеться виділити оформлення віз. Для морських круїзів існує свій особливий режим і порядок отримання віз. Будьте уважні до термінів надання і до набору документів.

Отже, хочемо від щирого серця побажати Вам найцікавіших найяскравіших морських круїзів, що найбільш запам'ятовуються! Ми ж зі свого боку зробимо усе, щоб Вам було цікаво, легко і комфортно подорожувати з нами!

Корисна інформація

Вирушаючи в морський круїз, турист повинен мати при собі:

а) закордонний паспорт,

б) довідку-дозвіл на вивезення валюти, якщо її сума перевищує 3000 доларів США,

в) страховий медичний поліс або страхову картку,

г) у  випадку якщо з дорослим (и) подорожують діти до 16 років, вони мають бути вписані  в закордонні паспорти батьків (одного з батьків) або мати власні паспорти.

У випадку якщо  дитина подорожує з одним з батьків, потрібна наявність нотаріально завіреного доручення від іншого з батьків з вказівкою  країн і термінів відвідування. Якщо дитина подорожує з іншими членами сім'ї, потрібне доручення від обох батьків.

2. Турист повинен з'явитися на морвокзал порту до початку круїзу за 3 години до часу відправки теплохода згідно розкладу, для проходження реєстрації, митних і прикордонних формальностей.

3. На борту судна туриста зустрічають представники дирекції круїзу, обслуговуючий персонал теплохода, що переймають на себе турботу про розселення, розподіл місць в ресторані і подальшій програмі перебування.

4. У кожній каюті є інформація про розташування служб і план-карта  пароплава з відміткою про розташування каюти, телефонний довідник, правила техніки безпеки. Каюти обладнані кондиціонером, регульованим на тепло і холод, телефоном радіоприймачем суднової трансляції і укомплектовані склянками, комплектами постільної білизни, двома рушниками на кожного туриста, засобами особистої гігієни. Додаткові рушники для використання біля басейну або на палубі можна отримати у покоївки.

5. Щодня туристи отримують програму наступного дня з детальною вказівкою місця, часу і змісту заходів, що проводяться на теплоході, часу початку екскурсійної програми, температури повітря і води, а також загальні відомості про порт прибуття, рекомендації про вибір одягу, особливостях поведінки та ін.

6. З усіх питань, пов'язаним з проживанням, дозвіллям і іншими складовими круїзу, турист може звертатися в бюро дирекції круїзу. Представлення персоналу і дирекції круїзу відбувається на початку круїзу в музичному салоні.

7. У вартість путівки входять: харчування, відвідування концертів артистів, участь в конкурсах, палубних іграх, ранішня гімнастика із спортинструктором, користування палубним обладнанням (шезлонги, матраци), басейнами, бібліотекою, відвідування кінозалу, перегляд відеопрограм і телепрограм.

8. Платними на теплоході є: продукція барів, послуги сауни, масажиста, фотографа, відеооператора, перукарні, використання міжнародного телефону, фітнес-салона, а також медичні послуги (користування тренажерним залом, як правило, буде безкоштовним). У випадках раптових захворювань і нещасних випадків вартість медичної допомоги покривається медичною страхівкою у рамках страхового полісу, допомога у разі загострення хронічного захворювання здійснюється за рахунок пацієнта. За наявності хронічного захворювання слід мати при собі рецепти і рекомендовані лікарські засоби.

9. У портах прибуття учасників екскурсійної програми чекають автобуси. Біля автобуса туристів зустрічають гід приймаючої країни і гід-перекладач теплохода. Посадка в автобуси вільна по екскурсійних талонах. Туристам рекомендується своєчасно з’являтися на посадку. Місця в автобусах не бронюються. Після перевірки екскурсійних талончиків починається екскурсійна програма. Після завершення екскурсійної програми автобуси доставляють туристів до теплоходу. Під час проведення екскурсійної програми не рекомендується віддалення від групи. За узгодженням з керівником групи турист має право залишити групу до повернення  автобуса на теплохід і залишитися в місті до часу, вказаного для прибуття на теплохід.

Туристи, що відстали, несуть повну матеріальну і моральну відповідальність за наслідки, що виникають у зв'язку з їх запізненням до відправлення теплохода. Туристи, що залишилися в місті після відходу теплохода повинні звернутися з відповідною заявою в місцеві органи влади (поліцію, адміністрацію порту і тому подібне).

10. Туристи зобов'язані самостійно стежити за збереженням свого багажу. Не рекомендується залишати свої особисті речі в екскурсійних автобусах, на палубах у ресторанах і інших місцях загального користування. Цінні речі і гроші рекомендується зберігати в сейфах, розташованих в судновому бюро інформації (послуга є безкоштовною).

 

У вартість стандартного круїзу входить: (як правило)

 • Подорож на лайнері;
 • розміщення в каюті вибраної категорії;
 • цілодобове харчування на борту (за винятком алкоголю);
 • розважальні програми на борту;
 • програми для дітей і дитяче меню;
 • цілодобове обслуговування в каютах і послуги стюарда;
 • щовечірні музичні шоу - програми, жива музика, дискотеки;
 • користування тренажерним залом, сауною, джакузі.
 • прийом Капітана
 • портові збори.

Додатково оплачується:

 • візова підтримка (якщо потрібно);
 • сервісний збір;
 • екскурсії на березі;
 • додаткові послуги на борту судна.

Збираючись в круїз необхідно при собі мати одяг 3 типів :

a) вільний

б) офіційний

в) урочистий

Вільний стиль:

штани, мокасини, спідниця, джемпер, блузка, сорочка (в шортах, майках, джинсах, з голими ногами - вхід до ресторану заборонений).

Офіційний стиль:

костюм або плаття - для дам; піджак (костюм), сорочка з довгим рукавом, краватка - для чоловіків.

Урочистий стиль:

вечірнє плаття або плаття для коктейлів - для дам; смокінг або темний костюм з краваткою - чоловікам. Обов'язково слід врахувати вимоги до одягу, що пред'являються в ряді країн для входу до храмів. Вас не пропустять з голими плечима і колінами, в ряді випадків потрібно головний убір для жінок.

 

 

ПАСАЖИРСЬКI ПЕРЕВЕЗЕННЯ